Speciální lůžka pro novorozence změří životní funkce a pomůžou s resuscitací

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Vyhřívaná novorozenecká lůžka se zabudovanou váhou a měřidly životních funkcí začala jako první nemocnice v republice používat Oblastní nemocnice Náchod. Speciální pomůcky, které nemocnici zapůjčila společnost Medisap, poskytnou miminkům v prvních okamžicích života maximální komfort, zdravotníkům zase pomohou sledovat všechny důležité hodnoty a urychlí případnou resuscitaci.

Součástí lůžka je totiž integrovaná resuscitační jednotka umožňující použití standardních pracovních postupů i možnost okamžitého transportu novorozence. Stanovení tepové frekvence a hladiny saturace krve kyslíkem proběhne po aktivaci funkce ResusView v horizontu jednotek vteřin. Pro vážení již není nutné novorozené miminko přemisťovat na studenou plochu váhy, lůžko totiž umožňuje pohodlné

vážení přímo na teplém povrchu vyhřívané matrace.

Vyhřívané lůžko Panda je navrženo dle požadavků mezinárodní rady pro resuscitaci ( ILCOR- the International Liaison Committee on Resuscitation), integruje tak požadavky a doporučení pro citlivou a potřebnou péči o novorozence v jeho prvních minutách života.