Královéhradecká lékárna otevřela novou pobočku v Rokytnici v Orlických horách

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, a.s.

Společnost Královéhradecká lékárna začíná od 1. 2. 2024 nově provozovat lékárnu v Rokytnici v Orlických horách. Otevřela se v centru města, v prostorách lékárny, která byla již více než rok uzavřená. Díky iniciativě Královéhradeckého kraje a podpoře města se místním obyvatelům významně zlepší dostupnost léků, protože do nejbližší lékárny to dosud měli přibližně 20 minut cesty autem.

Královéhradecká lékárna, a. s., provozuje 13 poboček po celém Královéhradeckém kraji a současně je hlavním dodavatelem léků do všech krajských nemocnic. Otevření 14. pobočky v Rokytnici v Orlických horách předcházela jednání o ekonomické udržitelnosti provozu.

„Jsem moc rád, že můžeme zajistit tuto službu i v odlehlých regionech našeho kraje, kdy v rámci našeho holdingu máme podobné lékárny v Broumově, Janských Lázních nebo třeba Červeném Kostelci. Rokytnice je vstupní bránou do Orlických hor, kam míří velké množství turistů a kraj zde také zřizuje domov pro seniory. Na druhou stranu je to místo celkem vzdálené od nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, kde lékárnu také provozujeme. Všechny tyto faktory přispěly k tomu, abychom se zde rozhodli lékárnu otevřít i s vidinou její ekonomické udržitelnosti,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo lékárnu otevřít. Obyvatelé Rokytnice v Orlických horách,

ale i občané z okolních obcí, nemusí nyní pro léky cestovat daleko. Nabídli jsme symbolický pronájem za 1 Kč a současně máme v rozpočtu připravenou částku na dotaci provozu lékárny, kterou naši obyvatelé v uplynulém roce citelně postrádali. Otevření lékárny vnímám jako zásadní moment v životě našeho města,“ říká starosta města Jiří Štěpán.

Lékárna v Rokytnici v Orlických horách bude otevřená v pondělí, v úterý a v pátek od 8:00 do 12:00 hodin a ve čtvrtek od 13:00 do 17:00 hodin na adrese Sídliště 1. máje 53, v budově zdravotního střediska.

Společnost Královéhradecká lékárna a.s. je ze 100 % vlastněna Královéhradeckým krajem prostřednictvím Zdravotnického holdingu KHK. Kromě veřejných lékáren zajišťuje služby ústavní lékárny pro Oblastní nemocnici Náchod, Oblastní nemocnici Trutnov a Městskou nemocnici Dvůr Králové nad Labem, dále zásobuje léky celou řadu dalších obchodních partnerů.