Trutnováci pomáhají dětem, vybrali více jak 30 tisíc

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Fanoušci trutnovského hokeje se rozhodli pro dobrou věc. Od 20. září pořádal tým fanoušků ULTRAS na utkáních HC Trutnov sbírku s názvem „TRUTNOVÁCI POMÁHAJÍ DĚTEM“. Její výtěžek a další dárky předali těsně před Vánoci dětskému oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově. Vybrané peníze pomohou zrekonstruovat a dovybavit dětskou hernu.

V pátek 22. prosince dopoledne dostalo dětské oddělení předčasný dárek k Vánocům. Společnost DUHA (Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou), ULTRAS TRUTNOV, Beer BOYS TRUTNOV A HC BAK TRUTNOV předali vedení nemocnice a dětského oddělení výtěžek sbírky, která probíhala při trutnovských zápasech místního druholigového hokeje. Fanoušci mezi sebou vybrali úctyhodných 31 104 Kč.

„Výše vybraných peněz nás velmi mile překvapila a chceme všem organizátorům moc poděkovat za jejich iniciativu. Částka zcela jistě velmi pomůže v našem záměru rekonstrukce herničky. V plánu je výměna podlahové krytiny, výmalba a dokoupení nábytku,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Mgr. Monika Radová. Projekt a návrh by měl vytvořit ateliér Duhový domov, se kterým už oddělení spolupracovalo. Sponzoroval třeba výzdobu pokojů na standardním oddělení a bude tvořit výzdobu ambulancí. Nově vybavená a opravená herna bude sloužit všem rodičům a dětem, kteří jsou zde společně hospitalizováni. Jen letos to bylo na 1200 malých pacientů a spolu s nimi téměř pětistovka dospělých.