Rockový koncert přinesl 15 tisíc trutnovské onkologii

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Počátkem srpna uspořádala skupina nadšenců rockový koncert s cílem nejenom pobavit místní fanoušky, ale i získat peníze pro dobrou věc. Část výtěžku ze vstupného se rozhodla věnovat trutnovské nemocnici. V pátek 10. srpna se tak ve Velkých Svatoňovicích konal první ročník akce Rockohrátkyfest 2018. Přes 400 fanoušků kapel Abi-Gail, Komunál, Enola Gay nebo Roxor zavítalo do této malé vesnice a koupí vstupenky přispělo na dobrou věc. Podařilo se vybrat 15 000 Kč, které poputují na onkologické oddělení ON Trutnov a. s.

Podobnou akci zažily Velké Svatoňovice poprvé. I přes prvotní nepřízeň počasí přišly organizátory podpořit na čtyři stovky fanoušků. „Jsme velmi rádi, že se nakonec sešlo tolik fanoušků, kteří kapelám vytvořili potřebnou atmosféru. Chceme jim všem poděkovat za přízeň. Jejich zásluhou se podařila vybrat velmi zajímavá částka ve výši 15 000 Kč. Ta půjde na zřízení relaxačního centra na onkologickém oddělení ON Trutnov. Symbolický šek jsme předali hned při koncertě hlavní sestře nemocnice Tereze Dudáčkové,“ informuje jeden z organizátorů Jan Hanák.

Peníze byly poté na základě darovací smlouvy připsány na účet nemocnice, která chce za ně vybavit relaxační koutek o nový nábytek a další zařizovací předměty a celkově ho zútulnit. „Kromě vybavení jsme také vyjednali výzdobu prostor. Děti ze základní školy v Malých Svatoňovicích namalují obrázky, kterými pak vyzdobíme stěny místnosti,“ doplňuje hlavní sestra Tereza Dudáčková.

Na klinické a radiační onkologii ON Trutnov se ročně léčí zhruba 500 pacientů. Nejčastějšími diagnózami jsou nádory prsu, plic a tlustého střeva. Oddělení disponuje jak lůžky, tak ambulancemi vč. mamologické. Od roku 2016 nabízí také nenádorovou radioterapii pro řešení onemocnění jako např. ostruhy patní kosti, artrózy kloubů, entezopatie a pro kožní nádory. Tímto ošetřením projde ročně zhruba 400 pacientů.

Ing. Magdaléna Doležalová