Monitory dechu Babysense

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Nadace Křižovatka dne 28.2. 2018 předala 5 monitorů dechu v celkové hodnotě 14.850 Kč na dětské a novorozenecké oddělení trutnovské nemocnice, kde monitory z rukou dárců převzala primářka dětského oddělení, MUDr. Kateřina Holá. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti ROBEX DK a Kristensson.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR. Tento monitor dechu Babysense hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc.”, popsala Marie Útlá, regionální manažerka.

Dětské a novorozenecké oddělení ON Trutnov a.s. spolupracuje s Nadací Křižovatka v projektu “Maminko, dýchám”. Cílem a smyslem tohoto projektu je nejen vybavit monitory dechu nemocniční oddělení, ale umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období i do domácností.

Děkujeme všem laskavým dárcům za pomoc a Nadaci Křižovatka za spolupráci.

Kolektiv dětského a novorozeneckého oddělení